Tisková konference – Nutrend Racing 2016

22. 4. 2016 – Motoristická sezóna se dostává do varu a jarní počasí probudilo ze zimního spánku i šternberský závodní tým Nutrend Racing. Tedy probudilo především závodní stroje, jelikož členové týmu měli napilno po celý čas zimní pauzy, když připravovali do nového kabátu všechny závodní speciály a přidali k tomu i mnoho vylepšení, tak aby byly závodní stroje co nejlépe připraveny na boje na závodních tratích v sezóně 2016. O všem podstatném, co si Nutrend Racing připravil pro letošní sezónu a jaké bude mít plány v roce 2016, informoval tým na tiskové konferenci, která se konala v prostorách hlavního partnera týmu, společnosti Nutrend. Vstupní pasáž výrobního centra Nutrend posloužila k prezentaci závodních speciálů v novém designu a jednoznačně napověděla, jak silnou sestavu Nutrend Racing letos nasadí proti závodním soupeřům.

Tiskovou konferenci zahájila nová tvář a od letošního roku také patronka týmu, známá moderátorka a česká Miss Earth 2013 Monika Leová. Všichni přítomní zástupci médií, obchodní partneři a další hosté se po jejím přivítání seznámili s letošní jezdeckou sestavou, kterou mimo již pevných členů týmu Václava Janíka, Jiřího Svobody, Petra Trnky, Martina Kalvase a Karla Hubáčka doplní nově i polský pilot Robert Steć. Těžiště týmu i jeho jezdců bude spočívat v letošní sezóně v Evropském poháru FIA v závodech automobilů do vrchu, kde bude trio Janík, Svoboda a Trnka bojovat o trofej FIA v rámci kategorie 2, která je určena pro sportovní prototypy a formule. Tato trojice bude startovat stejně jako v předešlé sezóně se spidery Norma M20F a M20FC a jejich cíle jsou ty nejvyšší a sice, obhájit loňské prvenství.

Nově bude tým nasazovat vozy i v okruhovém šampionátu, kde plánuje starty jak ve vytrvalostním, tak spritovém mistrovství. V plánu je start Petra Trnky, Václava Janíka a své ambice má na okruzích i Jiří Svoboda. Okruhové závodění bude prioritou pro Martina Kalvase, který stejně jako v loňské sezóně pojede v rámci klubového poháru Carbonia Cup s modifikovaným KTM X-BOW, kde bude chtít vylepšit svoji loňskou konečnou druhou pozici.
Karel Hubáček se svým BMW M3 GTR, stejně jako Robert Steć s Lolou B02/50 pojedou vybrané podniky, kde budou usilovat o dílčí úspěchy. Karel Hubáček se ve skupině E2-SH představí především na domácích tratích, zatímco Robert Steć plánuje starty na polských závodech a několika podnicích mistrovství Evropy s cílem nominovat se na podzimní FIA Hill Climb Master, jenž se letos pojede ve Šternberku.

Tým dále informoval o úpravách svých strojů, které byly provedeny během zimní přestávky. Všechny speciály byly modifikovány s cílem snížit váhu a připravit je na novou sezónu, tak aby zvládly náročný závodní program. Ověření úprav proběhlo již před tiskovou konferencí při dvojici testů v Brně a na maďarském okruhu Euroring a jezdci si chválili pozitivní přínos provedených změn.

Ostré nasazení závodní techniky čeká na jezdce již následující víkend, kdy se na maďarském Hungaroringu zahájí letošní okruhová sezóna a Nutrend Racing jistě nebude chtít zůstat při své okruhové premiéře v ústraní. Následovat bude úvodní závod vrchařského Evropského poháru v Polsku.

Václav Janík k letošní sezóně prozradil: „V letošním roce jsme se rozhodli vstoupit do okruhového šampionátu s prototypem Norma s dvoulitrovým motorem. S Petrem Trnkou, který je trojnásobným okruhovým mistrem republiky, budeme bojovat ve vytrvalostním šampionátu a rádi bychom využili naježděné kilometry i k posunu na závodech do vrchu, ať už kvůli lepšímu poznání vozu nebo díky většímu počtu absolvovaných závodních kilometrů. Prioritou pro nás zůstává účast v Evropském poháru FIA a samozřejmě domácí závod mistrovství Evropy na Ecce Homo. Letos v zimě jsme hodně zapracovali na našich vozech a rádi bychom tuto snahu promítli i v letošních výsledcích. Těší nás i navázaná spolupráce s novými partnery – společností TOTAL, Lindaur stavby, HWT, Msystem či Staltrade. Letos toho je před námi opravdu hodně, závodní kalendář je hodně nabitý, ale je v našich silách se i za podpory našich partnerů pokusit o ty nejlepší výsledky jak na kopcích, tak na okruzích.“

Tisková konference byla následně ukončena prohlídkou výrobních prostor společnosti Nutrend, kde měli přítomní možnost nahlédnou Nutrendu pod pokličku, jak vyrábí výrobky pro olympioniky, závodní jezdce, sportovce či maratonské závodníky Dakaru.

Zdroj článku: www.janik-motorsport.com

Máte dotaz? Napište nám


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti HWT s.r.o., byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Realizace CZECHGROUP