LP plnostěnný válcovaný profil

Konstrukce typu LP

Jedná se o bezpříhradové nosníky z ocelového I-profilu, opláštěné oboustranně polyesterovanou tkaninou. Lehký objekt určený především pro stavby dočasného, případně trvalého charakteru, jejichž přednostmi jsou především nízká hmotnost, snadná přeprava, manipulace, jednoduchá a rychlá montáž i demontáž, snadná rozšiřitelnost objektu (do délky), vysoká propustnost denního světla střešním pláštěm. Haly lze využít jako objekty pro jednoduché sezónní výrobní činnosti, sklady vhodných surovin i výrobků či různá jiná účelová zastřešení, jako např. výstavní pavilony, sportovní zařízení, hangáry, apod.

Další výhodou tohoto typu haly je větší vnitřní užitný prostor, kterého je dosaženo inovovanou konstrukcí.

Konstrukce typu LP jsou ideálním řešením pro haly o šířce 5–20 metrů.

Kritéria návrhu montované haly

Průmyslové haly všech typů naší výroby jsou navrhovány podle předpisů a stavebních zákonů platných pro země EU. Jejich ocelová konstrukce je dimenzována tak, aby odolala podnebným podmínkám v místě stavby. Speciálně vyvinutý plášť haly a jeho upínací systém je v základu navržen pro sněhové zatížení až 75 kg/m2 a rychlost větru do 100 km/h. Zkrácením standardních vzdáleností ocelových rámů konstrukce je možné dosáhnout větších odolností vůči sněhovým zátěžím až 240kg/m2 přičemž plášť a upínací systém mohou být vyrobeny na zakázku pro větrné zátěže až 180 km/h.

Montovanou halu s konstrukcí typu LP si můžete prohlédnout například zde - jednoduchá montovaná hala - sklad v Českých Budějovicích

Základní technické specifikace montované haly

Kotvení haly

Lehké montované haly opláštěné technickou textilií je možné stavět na stávající zpevněný povrch staveniště, asfalt, betonové panely, betonovou desku, základový pás. Způsobilost terénu je předem zhodnocena odborným pracovníkem, který určí způsob kotvení haly.

Ve standardu se používají ocelové kotevní přípravky, ale způsoby kotvení se odvíjí od terénu staveniště.

Standardně používáme ocelové kotevní přípravky. Přesný způsob kotvení však určují rozměry haly.

Montovaná ocelová konstrukce

Nosná konstrukce haly je v příčném směru tvořena bezpříhradovým rámem z pozinkovaných profilů z vysokopevnostní oceli . V podélném směru jsou rámy mezi sebou provázány ve střešní rovině i v rovině stěn jekly nebo trubkami, které tvoří nezbytnou podporu pro opláštění.

Detail spoje halové konstrukce typu LP.
Detail spoje halové konstrukce typu LP.

Opláštění haly

Tyto montované halové systémy jsou opláštěné vysoce kvalitní oboustranně polyesterovanou technickou tkaninou s hmnotností v rozmezí 650 až 1 050 g/m2 a pevností 3,0 až 4,2 kN/50mm. Tyto charakteristiky se určují podle rozměrů haly tak, aby odolaly všem zatěžím. Plášt dodáváme standardně v bílé barvě, ale na přání zákazníka jsme schopni jej dodat i v ostatních barevných odstínech.

Příslušenství

Hala je navržena tak aby v plné míře vyhovovala požadavkům zákazníka. Na přání jsme schopni dodat veškeré příslušenství jako elektroinstalace, osvětlení, vytápění, odvlhčení, ventilaci apod. K hale dodáváme dvoukřídlá otevíravá nebo posuvná vrata, rolovací nebo sekční vrata různých velikostí a barev. Na stěny a střechu můžeme provést jakékoliv nápisy a loga podle návrhu zákazníka.

Máte dotaz? Napište nám


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti HWT s.r.o., byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Realizace CZECHGROUP