Nejčastější dotazy

Potřebuje stavba haly základové konstrukce?

U montované haly typu TS jsou základové konstrukce vyžadovány vždy, jejich velikost určuje námi dodaný statický výpočet a z něho vyvozené zatížení spodní stavby. U ostatních typů hal se běžně kotví na asfaltové plochy, zámkovou dlažbu, zpevněné povrchy, prefabrikáty atd. Ideální je kotvení do betonových základových konstrukcí.

Jsou montované haly stavěny na ohlášku či stavební povolení?

U montovaných hal s konstrukcí typu TS je stavební povolení vyžadováno vždy. U ostatních typů hal do 1000m2 se jedná o stavby dočasné, v tomto případě stačí ohlášení stavby. Naše společnost vám vyřídí stavební povolení i ohlášení stavby montované haly.

Je možné financovat stavbu montované haly přes vaši společnost?

Naše společnost vám zajistí leasing i dlouhodobý nájem. Poradí vám také s čerpáním z dotačních fondů. Financování konzultujeme s odborníky a máme v něm dlouholetou zkušenost.

Dá se na stavbu montované haly zístkat dotace?

Ano. Podmínky získání dotací na montovanou halu vždy však závisí na vypsaném dotačním titulu v daném regionu. V případě zájmu jsme schopni zajistit požadované informace týkající se dotací.

Máte zájem o další informace? Napište nám!

Stavíte montované haly na míru?

Ano. Jelikož máme vlastní konstrukční a statickou kancelář jsme schopni realizovat výrobu montované haly dle přání a požadavků zákazníka na míru.

Jaký typ montované haly mám zvolit?

V základním dělení máme dva typy hal. První typ je opláštěn pevným opláštěním, zde je hlavní výhodou životnost. Pro tento typ hal je nutné stavební povolení a přesné základové konstrukce. Druhý typ hal, opláštěný měkčeným PVC (textilní opláštění) nabízí výhody v podobě rychlejší výstavby, absence stavebního povolení a speciálních základových konstrukcí. Pořizovací náklady jsou nižší. U tohoto typu montovaných hal nabízíme širokou škálu konstrukcí s ohledem na kvalitu a cenu.

Je zastřešení z měkčeného PVC dostatečně odolné?

Zastřešení je staticky a konstrukčně navrženo dle větrného a sněhového zatížení v oblasti. Standardně nabízíme tři typy opláštění, každý typ se liší gramáží a povrchovou úpravou. Životnost těchto druhů opláštění je 10, 15 a 20 let, přičemž třetí opláštění lze přirovnat k pevné střešní krytině. V cenové nabídce jsou pro porovnání vždy uvedeny všechny typy opláštění.

Co je potřeba pro stavbu montované haly?

Zajímá Vás, jaké dokumenty a další náležitosti jsou potřebné pro stavbu montované haly? Sepsali jsme pro vás jednoduchý soupis základních dokumentů a náležitostí, které jsou potřeba, a které za vás umíme vyřešit a zařídit. Další informace zde - Co je potřeba pro stavbu montované haly.

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Zaujaly Vás výše uvedené informace a máte zájem o další podrobnosti týkající se výstavby montované haly? Pošlete nám nezávaznou poptávku. Nezávazná poptávka ZDE!

Máte dotaz? Napište nám


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti HWT s.r.o., byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Realizace CZECHGROUP