Textilní opláštění

Mehler Texnologies

Pro textilní opláštění našich montovaných hal používáme kvalitní membránu VALMEX MENATOP F od firmy Mehler Texnologies - specialisty na lakované tkaniny a technické textilní materiály.

Specifikace membrány použité pro textilní opláštění hal

Membrána VALMEX MENATOP F od firmy Mehler Texnologies je vícevrstvý kompozitový materiál se speciální, hustě tkanou síťovinou tvořenou vlákny. Povrchové lakování, které obsahuje PVDF lak (MEHATOP F) vyvinutý Mehler Texnologies, upravuje dvojitý vrchní nátěr, který má ochranný efekt.

Vlastnosti membrány

PVC povrch opláštění obsahuje UV stabilizátory, zpomalovače hoření, barviva a protiplísňové složky. Mehler Texnologies používá kvalitní materiály s možností volby ochranných PVDF (fluorine polymer) laků, které usnadní čištění PVC membrány. Aby Mehler tuto vlastnost zužitkoval, vylepšil a zároveň zachoval propustnost světla, nabízí skupinu produktů včetně PVDF lakování textilie z obou stran, které jsou výbormě svařovatelné. Volba vhodných materiálů je určena mnohými znaky, od technických a mechanických vlastností až po estetický vzhled.

Materiály Mehleru jsou předpjaté, různými stupněmi síly v obou směrech. Podelně jsou vlákna méně strečová, lehce předepnutá a nedovolují natahování v tomto směru. Příčně je tato tkanina strečová a takto umožní pojmout kolmé pnutí a usnadní natažení při instalaci plachty.

Membrána Mehler je vícevrstvá smíšená membrána, se specialní, hustě tkanou síťovinou tvořenou dvojitými vlákny běžně označovanými jako Panama.

Výhody PVDF nátěru použitého na opláštění hal

  • vysoká pevnost
  • odolnost proti UV záření
  • extremně dlouhá životnost
  • snadná tvarovatelnost
  • nízká hořlavost
  • protiplísňové složky
  • odolnost proti špíně
  • propustnost světla

Zaujaly vás naše montované haly? Zde si můžete prohlédnout vybrané referenční haly. V případě zájmu nám napište své požadavky a my pošleme nezávaznou cenovou kalkulaci.Nezávazná poptávka ZDE!

Máte dotaz? Napište nám


Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti HWT s.r.o., byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.


Realizace CZECHGROUP